משרדי עורכי דין! מידע חסוי ביותר! שרתים על הקרקע או ענן בשמיים?

פנו אלינו. שאלו שאלות. ואכן, מצאנו כי נדרש פתרון לסקטור שאכן דורש טיפול מצוין בתחום אבטחת המידע ונגישות למסמכים.

עורכי הדין לא נמצאים כל היום במשרד. הם נמצאים אצל לקוחות, בבתי משפט, בפגישות בבתי קפה, עובדים מהבית וכו'. זמנם יקר מאד, והוא הנכס המניב החשוב של העסק שלהם.

איך אנחנו, כחברה מומחית בשירותי ה-IT , שומרים כי זמנם לא יתבזבז בכל יום על התחברות למשרד, הורדות של קבצים, עדכונים, וטעויות הנובעות מקצב ודרך עדכוני נתונים ועדכוני קבצים במסדי הנתונים שלהם?

איך אנחנו, כ-WISDOM, הופכים את תחום ה-IT לחוליה המחזקת את כוח משרדם בתחרות ולא מהווה עוד מגבלה. מהו הפתרון הנכון והמתאים להם ביותר, על מנת שלא יתבזבז זמן עבודה על קבצים לא מעודכנים, על נתונים לא מעודכנים או על בעיות תפעוליות או ניהוליות של תהליך הגיבוי?

בדקנו. חקרנו. שקלנו. עשינו ההשוואות והחלטנו – כמה שרחוק מהמשרד וכמה שרחוק ממשתמשים אחרים – כך יותר בטוח, יותר מאובטח, יותר אמין, יותר זמין ויותר נוח לשימוש!

הרקע: בדקנו אילו תוכנות נמצאות בשימוש. מהי צורת העבודה. מהן דרכי התקשורת הנוחות למשתמשים.

ההחלטה: החלפת מערך השרתים המקומיים שלהם בענן. לא שירותי ענן ציבוריים, אלא ענן פרטי. הענן הפרטי משמש גם למערכת התוכנות כולה: תקדין, משפטים, עריכת דין – הכל הועבר על ידינו לענן פרטי.

רמת האבטחה, הפעילות המקומית של כל משתמש, מערכת תקשורת הנתונים והגיבויים – יציבים.

עורכי הדין עובדים עם אימייל ואופיס במערכת office 365 ,exchange, ללא מגבלות. הם מתחברים גם מהמשרד וגם מחוצה לו בדיוק באותו אופן. אין צורך בחדרי מחשב ובתחזוק שרתים ובגיבויים מסורבלים.

המערכת בענן זמינה תמיד ומהירה, מנהל המשרד תמיד רואה את הקבצים המעודכנים, עורכי הדין מתחברים עם לפטופ wireless. וכך אין טלפונים וזמני המתנה מיותרים. החיבור לענן מאובטח, הגיבויים אוטומטיים מאפשרים שיחזור של גרסאות קודמות של כל המסמכים ונותנים מענה במקרה של אובדן חומר. בזכות תשתית ענן טובה - העבודה היומיומית זורמת ויעילה.

WISDOM. IT flows

בינלאומיים? זקוקים לתקשורת נתונים בינלאומית? ריבוי אתרים?

חברה בין לאומית גדולה בתחום המדיקל הגיעה אלינו עם 4 משרדים גדולים מסביב לעולם: ארה"ב, סין, אנגליה וישראל. לכל משרד היה שרת מקומי עם בסיס נתונים מבוסס SQL של מיקרוסופט, ומספר מוגבל של תחנות שיכולות לעבוד עליו. כל רשיון בנפרד הוא יקר, והעבודה על מספר מסוים של תחנות שיכול להתחבר לשרת הוא בעיקר מגביל – גם מבחינת המשתמשים, וגם מבחינת העדכון השוטף בכל המשרדים.

הבעיה הגדולה ביותר במצב המתואר – הינה מגבלת משתמשים פר שרת, ומכאן – 2 תוצאות מאד לא רצויות:

  • זמינות מוגבלת של המידע, ומכאן – פגיעה ברמת המעודכנות של המשתמש והפירמה בכלל
  • עיכוב בעבודה, בזבוז מן עובדים ומכאן – שימוש באופן המייקר מאד לעומת מערכת מתוכננת היטב.

הצורך הפך ברור: עלינו לשנות את שיטת העבודה ואת משאבי המחשב של הארגון – בהתאם. חקר צרכי הלקוח , הביא אותנו להגדיר מחדש את שיטת העבודה והמטרות. כל מאות עובדי הלקוח הועברו על ידינו לעבודה על שרת אחד אוניברסלי:

שרת על ענן, דומייון אחד (אין צורך בחדר שרתים בכל משרד), תחנות העבודה מתחברות מכל המשרדים בכל העולם, ומשלמים על החיבור לפי שימוש ולא לפי מספר הרשאות (Pay per use). הנתונים מעודכנים בזמן אמת בכל המשרדים, מגובה ומאובטח, עם תמיכה 7X24.

במקום 4 רשיונות על 4 שרתים שונים, שכל אחד מהם עלה 4,000$, עם מספר תחנות עבודה שכל אחת מהן עולה 170$, יש שרת אחד משותף על ענן, עם משתמשים שמתחברים לפי הצורך מסביב לגלובוס בשעות השונות של היממה.

הוזלה משמעותית של עלות השימוש השוטף, קיטון מהותי של מספר תקלות ושיפור משמעותי מאד של חווית המשתמש.

WISDOM. IT flows

עבודה משותפת על קבצים גדולים? תוך שיתוף פעולה בינלאומי?

חברת עיצוב מוצר פנתה אלינו. ההנהלה – בארצות הברית. העיצוב – בישראל. הייצור - בסין.

העבודה השוטפת מחייבת עבודה עם קבצים גדולים, באופן שבכל פעם העדכון מתבצע על חלק מהקבצים ממיקום אחר. עבודה משותפת על דרישות המוצר, עבודת "פינג-פונג" על סקיצות ושינוי דרישות, עיצוב וכו'. החברה רגישה מאוד לתחרות וצריכה אבטחת מידע ברמה מאוד גבוהה.

איך אנחנו, ב-WISDOM נשפר אותם כפירמה? נתרום לביצועים שלהם? נחסוך להם זמן ונגביר את רמת השיתופיות ביניהם?

הפתרון: החלטנו להעביר את העבודה שלהם לשרת LINUX מאובטח ומוצפן ברמה גבוהה בענן עם שני fire walls, אחד לאבטוח הקבצים שיורדים מקומית למעצבים והשני מאבטח את הקבצים שעולים חזרה לענן.

העבודה מתאימה לחברה מבחינת רמת האבטחה מקומית וברשת, ונוחה מאוד לעבודה מבוזרת עם קבצי ענק. בכל פעם אחרי העבודה המקומית על אחד הקבצים מעלים אותו חזרה לשרת LINUX בענן – וכל המשרדים יכולים לראות אותו ולעבוד.

WISDOM. IT flows

MAC ?PC? - גם וגם? ויש עוד?

חברת מעצבים גרפיים העלתה בעיה: המעצבים עובדים על MAC עם תוכנות גרפיות כבדות, אבל מידי פעם הם צריכים לעבוד גם על Windows בתוכנות אופיס או תוכנות אחרות. לכן הם השתמשו ב- Dual boot ומדליקים את המחשב שיעלה כל פעם מערכת הפעלה אחרת, דבר שהיה גוזל מהם זמן יקר, ולא נוח לעבודה.

מה עושים? איך אנחנו מבטלים את הצורך בכך, חוסכים להם זמן, מייעלים להם את העבודה ומגבירים את נוחות השימוש?

הפתרון שלנו: שימוש בשרת Windows בענן. ההפעלה של התוכנות נעשית על השרת עצמו, מתוך מערכת ההפעלה של מקינטוש עם התחברות ב-RDP ל-Remote Desktop. ה-VPN פותח ערוץ אל הענן תוך כדי עבודה, מבלי לסגור אף תוכנה על ה-MAC.

תוצאות: מעבר לזה שהעבודה על הענן גם חסכה למשרד רשיונות, משום שמאותו רגע הם שילמו לפי השימוש ולא לפי תחנת עבודה קבועה, גם אין צורך להתקין ולתחזק התקנות מקומיות של Windows, אפשר להתמקד בעיקר ולהישאר רגועים כיוון שניתן להפעיל את שאר התוכנות בכל שלב ושלב.

WISDOM. IT flows

© 2017 WISDOM • All rights reserved.

Tel: +972 9 951 4030